Duszpasterze akademiccy

Spotkanie, rozmowa, spowiedź, ...

Jeśli ktoś potrzebuje porozmawiać, podzielić się swoimi pomysłami, radościami i trudnościami, skorzystać ze spowiedzi lub kierownictwa duchowego, lub w każdej innej sprawie, prosimy o wcześniejszy kontakt. Zawsze jesteśmy dostępni podczas dyżuru duszpasterza. Zapraszamy!

o. Jacek Drabik SJ (nieobecny do kwietnia 2018)

Wychowałem się w małej wiosce (Nowa Jedlanka), położonej na Lubelszczyźnie. Z zawodu złotnik-jubiler (czeladnik). Do Towarzystwa Jezusowego wstąpiłem w roku 1997. Po ukończeniu nowicjatu w Starej Wsi, studiowałem filozofię w Krakowie. Następnie odbyłem praktykę duszpasterską (zwaną „magisterką”) z osobami uzależnionymi w Lecce (Włochy). Studia teologiczne odbyłem w Warszawie. Następnie podjąłem studia specjalistyczne na Papieskim Uniwersytecie Comillas z teologii duchowości w Madrycie. Moje życie duszpasterskie związane jest z Opolem. Najpierw z parafią Najśw. Serca Pana Jezusa, a obecnie z duszpasterstwem akademickim „Xaverianum”. Końcem sierpnia udaje się na tzw. III probację do Hawany (Kuba).

 

Dyżur duszpasterza: czwartek godz. 17:30-18:45

Spowiedź: Zadzwoń lub napisz i umów się na spotkanie

Kontakt: jdrabikjezuici.pl, tel. 77 423 47 72, 607 146 084

 

o. Waldemar P. Los SJ

 Pochodzę z Bytomia. Wychowałem się w parafii jezuickiej. To wystarczyło by po maturze wstąpić do Towarzystwa Jezusowego w roku 1998. Po nowicjacie w Starej Wsi i studiach filozoficznych w Krakowie dwa lata pracowałem w międzynarodowej szkole z internatem w St. Blasien w Niemczech. Na studia teologiczne wróciłem do Warszawy. Po święceniach diakonatu w roku 2008 pracowałem przez trzy lata w Krakowie w duszpasterstwie młodzieżowym odpowiadając min za ruch młodzieżowy MAGIS w Polsce oraz Ignacjańskie Dni Młodzieży oraz Szkołę Kontaktu z Bogiem. W latach 2011-2014 odbyłem studia pastoralne w Baltimore, MD w USA. Po powrocie do Polski byłem odpowiedzialny za jezuicki program przygotowawczy przed ŚDM o nazwie MAGIS 2016. Teraz czas na kolejne wyzwanie – pracę ze studentami. Lubię ludzi!

Dyżur duszpasterza: wtorek godz. 17:30-18:45

Spowiedź: Zadzwoń lub napisz i umów się na spotkanie

Kontakt: waldemarlosyahoo.com, tel. 77 423 47 71, 607 146 084

 

Jesteś tutaj: Strona główna Poznaj nas Grupy Duszpasterze

Aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń